Quantcast
Channel: Home tuition in Pakistan
Viewing all 547 articles
Browse latest View live

A lány hét névvel - Szökésem Észak-Koreából - könyvajánló Aliztól

$
0
0
Felkavaró, megrázó és letehetetlen. Ha elkezded olvasni, nem tudod abbahagyni, majd ideig nem is tudod elfelejteni. Azért is tudtam vele azonosulni, mert a főszereplő lány velem egykorú, csak a Földgolyó egy távoli részén, Észak-Koreában látta meg a napvilágot, és ezért merőben másképpen ismerte meg a világotés általam elképzelhetetlen borzalmakat élt át.
Hátborzongató, felkavaró és gondolatébresztő. Érthetetlen számomra, miért élhet még mindig, a mai napig, totális diktatúrában és személyi kultuszban egy egész ország? 
Néhány kiragadott gondolat, melyek miatt neked is érdemes elolvasnod :
  • Orwel 1984 című könyvét idézi a rádió, ami bármikor megszólalhat, nem lehet lehalkítani és azonnali engedelmességet követel.
  • Észak-Koreában a gondolatszabadság is csak utópia. A szülők még egymás közt sem beszélgethetnek "veszélyes" témákról, mert a szomszéd hallgatózhat, vagy éppen a gyerekek elszólhatják magukat mások előtt. Gyerekszáj: azt sem tudja mit mond a kicsi, s az egész családot kényszermunka-táborba juttathatja.
  • Az államfő, a Nagy Vezér halála után a síró, hisztérikusan gyászoló tömegek, európai szemmel hihetetlen, amit büntetés követett, ha valaki nem gyászolt eléggé... Szerencsére Lee elég okos volt ahhoz, hogy erre számított.
  • Észak-Koreában az idősebbek tisztelete mindenek felett álló erkölcsi parancs, míg a drogfogyasztás, a megvesztegetés, a hazugság, a csempészet a túlélés eszközei, az élet természetes velejárói.  A szeretet, a családtagok iránti szeretet, a vérségi kötelék, még ha távolabbi rokonságot is jelent, a mi kultúránktól szokatlanul erős. Ugyanakkor nem nyilvánul meg testi kontaktusban még házaspárok közt sem. Egyetlen halálos bűn létezett (létezik?), bármi rosszat mondani a Vezérről.
  • A gyomrom forgott az elvetemült, alávaló, embernek erős túlzással nevezhető lények miatt, akik komoly megvesztegetés után is több hónapra börtönbe zárták a szerencsétlen menekülőket...
  • A népnevelés, ami már iskolás korban elkezdődik. Abban a pillanatban, amikor a gyermek elkerül a közösségbe, ahol be kell illeszkednie és meg kell felelnie. A diktatúrában ez a személyi kultusz megalapítását is jelenti. A nép ellensége a kínaiak, az amerikaik vagyis a yenkik, számtalan tanmesét tanultak ennek fényében, pédául a "kínaik embervérrel festik pirosra a textíliákat". A Nagy Vezérről, mint félistenről tanultak az iskolában hihetetlen meséket. A nevüket a tanári kar áhítattal ejtette ki. (Elgondolkoztatott. Véleményem szerint a demokráciában a nevelő hatás ugyanúgy megvan, hisz a csemete ideje nagy részét a közösségben tölti, intézményi keretek közt, ahol meg akar felelni, be akar illeszkedni. Csak szeretünk erről elfelejtkezni. Szerintem.)
  • A luxust, amit édesanyja megengedett maguknak, a színes televíziót a kislány  lehalkítva nézte, pléddel letakarva, a tiltott kínai adásokat mandarin nyelven. Amiből felfedezhette, létezik más világ is az általa megismerten túl.
  • Árulásal ért fel a határátlépés az ország másik felébe, Dél-Koreába. 
  • Az átjutás Kínába nem oldott meg semmit. Nem engedk be a szerencsétleneket a Követségre, vagy éppen ha bejutottak, évekig várakoztatták őket. Egymást jelentették fel, tudva, hogy a visszatoloncolás után az észak-koreai menekültre (ha megéli) évekig tartó kínzás vár a saját országában.
  • Azoknak, akik kijutottak Észak-Koreából, nem volt könnyű dolguk. A Párt mindenről gondoskodott, nem kellett önálló döntéseket hozniuk és megkapták, amire szükségük volt alanyi jogon, illetve az alapján, amilyen besorolást kaptak a születésük után, családi és politikai érdemeik szerint.
  • Lee-nek az eredi után hat nevet kellett felvennie ahhoz, hogy esélye legyen a túlélésre. Állandó félelemben élt a lebukástól.
  • 17 évesen ő csak rokonlátogatóba ment Kínába, kíváncsiságból, mert még kiskorúként úgy gondolta, megteheti. A jövőjét az anyaországban képzelte, édesanyja nyomdokait követve. Lázadó kamaszként világot akart látni. Viszont a kiruccanása közben nagykorúvá vált és a helyzete megváltozott. Soha nem térhetett vissza büntetlenül, anélkül, amellett, hogy a családját is bajba ne sodorta volna.
  • Miközben a kínai határ mellett éhen haltak az emberek az éhínség éveiben, a fővárosban jóltápláltan, kövéren élték világukat.
  • Még vonatra is csak engedéllyel szállhattak az észak-koreiak, így azt sem tudták, mi zajlik a szomszéd tartományban.
  • A tinédzsereknek fogalmuk sem volt a szex mibenlétéről. Azt hitték, egy kézfogástól teherbe eshetnek, ezért ártatlan kamasz-szerelmekben éltek.
  • Besúgási rendszer, titkosrendőrségi hálózat. A gyanú elegendő oknak bizonyult ahhoz, hogy egész családok tűnjenek el egy éjszaka alatt, ha politikai árulást követtek el (illetve ez esetleg megtörténhetett).  
  • A Nagy Vezér (akinek a nevét valamilyen fenséges jelző nélkül nem lehetett kiejteni)és fiának portréja az átlagember lakásának kiemelt részén kellett díszelegjen. Havonta egyszer fehérkesztyűs hivatalnokok ellenőrizték, olykor elemlámpával, hogy nincs rajta egy porszem sem. 
  • A Nagy Vezér kitűzőjét minden felnőttnek, minden nap a szíve felett kellett hordania, ha elfelejtette, súlyos büntetésre számíthatott.
  • Lee már hétévesen látott egy nyilvános kivégzést. 
  • Az ottmaradtak biztonsága érdekében a szerző természetesen megváltoztatta a neveket. A rokonai Pénz bácsi és Szegény bácis, Csinos néni és Magas néni, és a kedvencem, Ópium bácsi. 
  • Lee nem tudta, mi az a templom, mert Észak-Koreában még a Biblia birtoklásáért is halál járt. Lee, mivel Istenben nem hitt, az ősei, a holtak szelleméhez tudott csak fohászkodni, s így is többször élt át kisebb-nagyobb csodát.
  • Egy ismeretlen, hátizsákos amerikai turista, aki megmentette Lee családjának az életét. Szimpla emberszeretetből. Egy yenki, egy amerikai, akiről csupa rosszat tanult gyerekként.
  • Az embercsempészek, a maffia - lelketlen iparág, akik a szerencsétlenből élnek. A legtöbb koreai lánynak, akinek segítettek átszökni Kínába, utána prostitúcióra kényszerítették őket. Lee a véletlennek és a szerencséjének köszönheti, hogy meg tudott szökni a "fodrászszalonból", ahol azonnal kapott munkát, mikor szükséges volt rá. Utólag tudta meg, nem hajat kell vágni, hanem a vendéget meztelenül masszírozni (kezdetnek). A szalonőrzője, akinek az ingnyakából kilátszott a kék kígyófej tetoválás, éppen nem volt az üzletben, mikor Lee szerencsésen meglépett.
S a felsoroltak csak töredéke annak a borzalomnak, amit Lee-nek át kellett élnie a diktatúrában majd a menekülése idején az eltelt évek alatt. Az olvasás során egyetlen dolog adott csak reményt, hogy mivel megírta élete történetét, s az ENSZ-ben is elmesélte mindezt, túl kellett, hogy éljen minden borzalmat.

szerző: David John - Hyeonseo Lee
kiadó: Libri Könyvkiadó Kft.

fordító: Todero Anna
 
A kiadó ajánlója:
"'Megrázóan szép történet egy lányról, akitől még a nevét is elvették, élete mégis azt példázza, mi tesz valakit emberré.'
Hyeonseo Lee Észak-Koreában, a világ egyik legkegyetlenebb diktatúrájában töltötte gyermekkorát. Egyike annak a több millió embernek, akit túszul ejtett a titkolózó, brutális kommunista rezsim. Amikor az 1990-es években lesújtott Észak-Koreára az éhínség, ráébredt, hogy egész életében agymosáson ment keresztül.
Tizenhét évesen elhagyta a hazáját. Hazatérésre menekültként nem is gondolhatott, mert családjával együtt börtön és kínzás várt volna rá. Mivel életben akart maradni, Kínában telepedett le. Tizenkét év elteltével visszatért az észak-koreai határhoz, hogy egy merész küldetés során átsegítse családját Dél-Koreába.
Ez a vakmerő és különleges történet bepillantást enged a világ legzártabb diktatúrájának mindennapjaiba, első kézből ad számot a történelem egyik legbrutálisabb éhínségéről, miközben megismerhetünk egy kivételes nőt, aki nem félt küzdelmesen kivívott szabadságát kockára tenni a családjáért."

Itt találsz a szerzővel interjút, ami a 2015-ös magyarországi látogatásán készült:


Énkönyvtárból kölcsönöztem a könyvet, de a neten megvásárolható, új és használt példányokat is találsz. 


 (lejegyezte Rajnai Lencsés Aliz)


Válassz az alábbi menüből:
Rajnai Lencsés Zsolt művei


Ha nincs gumi... - vidám kirakat - érdekesség Aliztól

$
0
0


Egy kirakat a körúton, a Boráros tértől nem messze, ami mosolyt csal az arcomra. A képek magukért beszélnek.


 További képek kattintás után.





Kíváncsi lennék rá, egy húsz év alatti hallotta egyáltalán már azt a kifejezést, hogy bugyigumi? ...
Szexbolt üvegére javaslom a  "Ha nincs gumi, fennmarad a gumi" változatot.



(lejegyezte Rajnai Lencsés Aliz)


Válassz az alábbi menüből:
Rajnai Lencsés Zsolt művei


Gabor és Ara cipő kevesebb, mint 3 ezerért? Páratlan cipőbolt! - ajánló Aliztól

$
0
0
Már írtam a Blahától 2 perc sétára található Páratlan nevű használt cipőboltról itt:
(Budapest, Rákóczi út 47. sz. alatt található az üzlet)

 

A fenti két szépséget itt vettem, s a kettő együtt kevesebb, mint 6 ezer Ft-ba került. Ha átlagos méretű lábon élsz, hatalmas szín- és márkaválaszték vár rád.
A jobboldali vadonatúj, de ha biztosra mész, befújhatod őket cipő-fertőtlenítővel, én Sanytolt használok.

(lejegyezte Rajnai Lencsés Aliz)


Válassz az alábbi menüből:
Rajnai Lencsés Zsolt művei





Cikksorozat Észak-Koreáról az origo.hu-n - ajánló Aliztól

$
0
0
Nemrégiben írtam egy könyvélményemről, "A lány hét névvel - Szökésem Észak-Koreából", ezért tűntek fel a következő hírek. A könyvben leírtak ugyanis a múltban történtek, azonban a jelen is hasonlóan borzalmas.

A következő cikkek jelentek meg az országról az internetes hírportálon mostanában, önmagukban a címek is elszomorítóak és tragikusak:

 
A könyvajánlóm linkje pedig:
 
(lejegyezte Rajnai Lencsés Aliz)
 
 



Rácsodálkozni a fővárosra - képek Aliztól

$
0
0
Ottfelejtett cégtábla és kirakat, hirdetőtábla a régmúlt, szakmák, amiről nem is tudtam, hogy létezik. Néhány különleges fotó Budapest utcáin sétálva.
További képek kattintás után.












A 3 legjobb péksüti tesztje!

$
0
0


A 3 kedvenc töltött péksütimet teszteltem végig a férjem, Zsolo lelkes közreműködésével: túrós, szilvás és húsos (ahol nem volt, ott megelégedtem a májassal). Az apropója, hogy gyakran úgy érzem, mindenhol ugyanúgy néznek ki a helyben sütött pékáruk. Budapest belvárosában elérhető közértekben, pékségekben szereztem be a tesztalanyokat, úgy mint Fornetti termékek, Penny, Aldi, Lidl és Tesco saját sütésű, CBA, és a Lipóti Pékség. Megdöbbentő volt helyenként a küllembeli hasonlóság, amit a fotók is alátámasztanak, például a túrós batyukat meg sem lehet egymástól különböztetni egészben. Nem várt szereplők vitték el továbbá az aranyérmeket:
A három első helyezett: a Penny húsos táskája lett a győztes, a Lidl szilvás rácsosa szintén aranyérmes, túrós batyu fronton pedig a Tesco az első helyezett, szorosan követte a Penny.

A pontozáskor vizsgáltam a súlyt, az árat, a töltelék mennyiségét is.

Ízben nagy eltéréséket, egyet kivéve nem tapasztaltunk, a Lipóti Pékség süteményei emelkedtek ki csupán a mezőnyből - viszont náluk dupla árakkal számolhatsz egyúttal - a többieknél csupán árnyalatnyi akülönbség.

Most pedig a fényképek és az összehasonlító táblázatom.

Jó étvágyat!

Fornetti, Tesco, Lidl csoportkép

Fornetti túrós belseje
Fornetti húsos belseje
Tesco túrós belseje
Lidl túrós és húsos belseje
Lidl szilvás


Lidl szilvás belseje

CBA 3as


CBA májas és szilvás belseje

CBA túrós belseje

Aldi túrós és szilvás

Aldi szilvás és túrós belseje
Penny túrós, húsos, szilvás

Penny hármas kettévágva
Lipóti trió

Lipóti húsos kettévágva

Lipóti szilvás kettészelve

Lipóti túrós belseje
Kattintás után nagyban olvasható lesz; a második helyezett zöld színt kapott

(lejegyezte Rajnai Lencsés Aliz)


Válassz az alábbi menüből:
Rajnai Lencsés Zsolt művei




Nélküled mi sem vagyunk - könyvajánló Aliztól

$
0
0


Egy hátborzongató és letaglózó könyv az észak-koreai egyetemisták mindennapjairól, 2011-ből. 

Hivatalos ajánló:
"A könyv amerikai–dél-koreai szerzője egy olyan intézményben vállalt angoltanári állást, ahol minden terem faláról Kim Ir Szen és Kim Dzsongil portréi néznek le rá szenvtelen pillantással. Az élet itt magányos és klausztrofóbiás hangulatú, különösen Kim Suki számára: minden egyes levelét cenzúrázzák, jegyzeteit és fotóit pedig el kell rejtenie a felügyelők, sőt saját kollégái, az evangélikus misszionáriusok elől is.
A Nélküled mi sem vagyunk megindító és ritka bepillantást kínál a világ egyik legzártabb országába, és azoknak a kivételezett fiataloknak az életébe, akik egyszerre a rendszer katonái és rabszolgái."
Eredeti megjelenés éve: 2014, Kiadó: HVG Könyvek

Nehéz olvasmány a témája miatt, ugyanakkor mégis letehetetlen, mert beleláthatunk ebbe az elzárt, távoli világba. A fővárostól, Phenjantól nem messze, az iskola elkerített területén 270 fiú hallgató egy amerikai keresztények által finanszírozott egyetem, 30 "tanárnak álcázott misszionárius", köztük egy ateista, tanárként dolgozó újságírónő, aki jelen könyvben írta meg élményeit, a feljegyzései miatt folyamatosan rettegésben élve. 2011. nyarán és telén két szemesztert tanított angol nyelvet a diákoknak, akiket nagyon megszeretett minden furcsaságuk ellenére.

Magyar szemmel felfoghatatlan a szabadságnak és az ismeretnek az a hiánya, amiben ott élnek.

Néhány rövid gondolat az olvasottakról:

Ezek a fiatalok kivételezett helyzetű, gazdag családok gyermekei, akik felsőfokú intézményben tanulhattak ráadásul az egyetemek bezárása idején ők itt folytathatták a tanulmányaikat. Ugyanakkor mégsem léphettek ki még a szobájuk ajtaján sem bármikor, nemhogy kimenjenek a városba, vagy boltba, ez elképzelhetetlennek minősült. Hónapokig nem látták a családjukat, mert nem telefonálhattak, nem írhattak levelet és nem utazhattak.

Egyetemisták már, intelligensek, de a világtörténelemről, más országok elhelyezkedéséről, földrajzáról a legminimálisabb ismeretük sincs. A külvilág és hazájuk kapcsolatáról körülbelül annyit tudnak, hogy Észak-Korea mindenben a legjobb, kimagaslóan és újítóan, csak a KDNK fejlődik, és ellenség minden kapitalista állam, főként az USA és Japán. Azt tanították például nekik, hogy a koreai legfontosabb nyelv, amit világnyelvként mindenhol beszélnek a világon.

A hazugság olyan természetes számukra mint a levegővétel, mert ez számukra a túlélés eszköze. Ahol még a hálószobában sem lehetnek őszinték, mert ott is lehallgathatják őket, ahol egy rossz mondat akár ebéd közben nemcsak a beszélő, hanem a családja életébe is kerülhet, ott élet-halál kérdése, hogy valaki hihetően hazudik-e.

El sem tudjuk képzelni, hogy a mai világban élhetnek fiatalok mobiltelefon és internet nélkül. Még országon belül sem telefonálhatnak, a külföldi hívás egyszerűen elképzelhetetlen.Nincs kábeltévé, számtalan csatornával. Néhány állami adó, az sem sugároz folyamatosan, és kizárólag a Nagy Vezető életéről és dicsőítéséről szól, ami egyébként kötelező napi program. Ezen az egyetemen nincs szabadidő,  és nyári szünet, minden percük be van osztva, amikor nincs tanítás, akkor fizikai munkát végeznek a mezőgazdaságban. Kikapcsolódásként időnként kosarazhatnak vagy focizhatnak, szigorúan csak az egy tanuló-csoportba beosztottak játszhatnak egymással (!), és megnézhetik a Nagy Vezető hőstetteiről szóló televízió sorozatot hetente egyszer. Nincsenek lányok, nincsenek bulik, nincsenek kocsmák. Őrök vannak, kerítés, éjszakai őrség, kertészkedés délutánonként, fűvágás ollóval és egyéb munkák. Egyetemisták, de nem tudnak levelet írni, mert sosem gyakorolták. 18 év alatt egyszer sem. Nem tudják mi az az esszé, mert sosem érvelnek, elfogadják, amit tanítanak nekik, mert erre nevelték őket. Nem fognak állásinterjúra sem menni, és nem fognak pályázni munkára, mert kijelölik  rá őket, épp ezért nem is értik, mi a célja ennek.

Ugyanakkor olyan köztük az összetartás, a csoportszellem olyan erős, ami számunkra szintén ismeretlen, emellett teljesen önállótlanok. Ki van belőlük irtva, hogy ők önálló személyiségek, egyediek és lehet saját akaratuk, gondolatuk. Szeretik a csoportjátékokat, drukkolnak az ellenfélnek is, de az egyfős sportok ismeretlen számukra; a síelést, nem tudják micsoda.

Húsz év körüli fiatal fiúk és nem tudják, hogyan kell udvarolni, a fogalmat sem ismerik, bár szeretnének feleséget és családot. A válás nekik elképzelhetetlen és a leendő feleség legfontosabb tulajdonsága, amit elvárnak tőle, egyetlen szó, az engedelmesség.

Hetente vettek részt úgynevezett kritikai gyűlésen, ahol magukat és másokat kellett bevádolniuk és beismerniük a bűnösségüket. A kritikai érzékük és a képességük, hogy másokat hibáztassanak, fejlett.

A KDNK-ban a sorkatonai szolgálat férfiaknak átlagosan 10, nőknek 7 év, de lehetnek eltérések. Ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy talán egyszer láthatja a családját közben, mert az utazás, akár egyik városból a másikba is engedélyhez kötött.

Észak-Koreában kasztrendszer van, az úgynevezett szongbun, 50 szintre beosztva a származás, a politikai tettek és egyéb meghatározhatatlan és gyakorlatilag követhetetlen rendszer szerint. Nincs nyíltan lefektetve, ki hová tartozik és miért, mégis szinte átjárhatatlanok a szintek. A házasság egy alacsonyabb szintről származóval brutális következményekkel járhat. (a szongbunról itt is olvashatsz: http://www.origo.hu/nagyvilag/20150304-kasztrendszer-szabalyozza-z-eletet-eszak-koreaban.html )

Ha az olvasottak alapján kedvet érzel hozzá, megtalálod könyvtárban, én kikölcsönöztem, itt pedig meg is vásárolhatod: http://moly.hu/konyvek/suki-kim-nelkuled-mi-sem-vagyunk

(lejegyezte Rajnai Lencsés Aliz)


Válassz az alábbi menüből:
Rajnai Lencsés Zsolt művei

Aliz világa




A szürke 50 árnyalata - elolvastam, csalódtam - kritika Aliztól

$
0
0



Elolvastam A szürke 50 árnyalatát könyv alakban (a trilógia első részét), és még mindig nem értem, mire volt a felhajtás körülötte, miért nevezik botránykönyvnek.
"O története" például szadista-mazochista témában, az úr-szolga szerepkörben, ami már nem csupán játék, hanem az egész életüket áthatja, százszor szókimondóbb és brutálisabb, és az tényleg felkavaró, mondhatni beteges, egyben pornográf mű. Christian Grey és Anastasia Steele története egészen más.
A filmmel ellentétben nyomtatásban a szereplők érzései jobban átjönnek, érhetőbbé válnak. Tényleg szeretik egymást, lásd a többszöri hagyományos szeretkezésük, melyek leginkább Ana öröméről szólnak, a randevúzgatások, az, hogy Christian megjelent Anával nyilvánosan, felvállalta, és őt elsőként még a családjának is bemutatta. A könyvben kiderül az is, hogy a lány nemcsak egy ostoba liba, aki játssza az eszét. Ugyanakkor értelmet nyer a filmbeli Mr Grey erőltetett és ódivatú "vagány"öltözete (bőrdzseki fehér pólóval, brr!), a történet jelenében ugyanis nagyon menő és laza viseletnek számított.
Mr Grey valóban sérült lelkileg, ugyanakkor az üzleti életben fenomén. A zsenik köztudomásúlag (szinte mindig) tényleg nem teljesen normálisak. Emellett Christian igazi uralkodó típus, aki mellé olyan nő való, aki ezt el tudja fogadni, tudja tolerálni. De nem vagyok benne biztos, hogy egy akaratgyenge bólogató babával boldog lenne; ugyanakkor szerencsésebb, ha a társa nem lázad ellene és dacol vele folyamatosan, ahogy Ana tette. "Két makacs bolond néz farkasszemet"  mondja Anastastasia - ha az egyikük vezető, a másiknak vezetettnek kell lennie, különben mindketten csalódottak lesznek, mert nem teljesülnek a vágyaik. Az engedelmességet, az alávetettséget lehet gyakorolni, fejleszteni, de kell rá hajlam, belső indíttatás. Ha egy nőben ez nincs meg, nem fog működni a a kapcsolata egy született főnök típusú férfi oldalán. 
Christian érintéstől való tartózkodásával hosszú távon valóban nehéz lehet együttélni, de ez igazán akkor okozhat problémát, ha a lány bújós, simogatós, "cica-típus". Ugyanakkor nőben is léteznek olyanok, akik nem vágynak a simogatásra, sem adni, sem kapni nem szeretik.
Ana számára azonban Christian mindkét fenti jellemvonása komoly kihívást jelentett. S ehhez társult az, hogy a BDSM-en belül a férfi inkább szadista, mint bármi más. Ugyanakkor közel sem olyan lelketlen és kegyetlen, mint a Nimfomániásban K, aki azt mondta, nála nincs kegyelem, nincs menekülőszó (az ilyen szerintem nem normális, tényleg beteg!).
Egy nő számára, aki retteg a fájdalomtól, vagy éppen úgy gondolja, hogy az erősebb fájdalom és a szexuális élvezet kizárják egymást, valóban nem Mr Grey a megfelelő társ.
Mégis úgy gondolom, abban, hogy szakításra került sor, mindketten hibáztak, de Christian a nagyobbat. Neki tudnia kellett volna, hogy a megfelelő lelkiállapot szükséges egy ilyen erősségű fenekelés élvezetéhez, ahol az alávetett fél felfokozott szexuális izgalomban várja a szeánszot, tudja, hogy fájdalmat is át fog élni a kéj mellett, és a mestere a határait óvatosan, lépésről lépésre tolja ki, míg eljutnak eddig a szintig. Hibázott, mert ha nemet mond a lány kérésére, és a vázolt előkészület mellett, esetleg sokadik nekifutásra jutnak el eddig, az attól még eleinte ódzkodó, de nyitott alávetett fél is élvezetét lelhette volna benne. Mint ahogy ezt megelőzően többször is játszott Anával enyhébb BDSM játékokat, mindkettőjük örömére.
Ugyanakkor lehet, hogy jól döntött. Ha Ana számára ez a néhány kemény ütés, amit ő kényszerített ki, egy leírhatatlanul fájdalmas, megalázó és lelkét összetörő esemény, akkor ez mint utolsó részlet, bizonyíthatta, hogy ők ketten tényleg nem egymáshoz valók. A kölcsönös vonzalom önmagában kevés, a nem összeillő személyek közt is fellobbanhat a szenvedély, a szerelem, de hosszú távon csalódáshoz vezet, mint jelen esetben is. Ez a szakításuk valódi oka, nem egymásnak vannak teremtve. Szerintem.
Vége az első résznek.

(lejegyezte Rajnai Lencsés Aliz)




Válassz az alábbi menüből:
Rajnai Lencsés Zsolt művei

Aliz világa




A fiú - moziélmény kritikusan Aliztól

$
0
0

A film, aminek az előzetese nagyon jól van összerakva. Sokat ígér, misztikumot, szellemeket, izgalmat és fordulatokat. Magam részéről szeretem az ilyen stílusú filmeket, mert tudva, hogy csak mese, kellemes kikapcsolódás, jó kicsit borzongani, ijedezni (de nem túlzottan, a Bloody Mary után jódarabig nem mertem éjszaka a mosdó feletti tükörbe nézni... :) ). Jónéhányszor a frászt hozta rám, a titok kíváncsivá tett, a vége azonban csalódás volt. Hogy miért? Kattintás után elmondom.

A történet röviden: Mr és Mrs Hellshire angol házaspár, hatalmas birtokon élnek az erdő közepén, mindentől távol. A 8 éves fiúkhoz fogadtak bébiszittert,  a fiatal Gretát, aki az USA-ból érkezett. A ház heti vendége a 28 éves Malcolm, a helyi boltos, aki házhoz szálllítja a szükséges élelmiszert. A gyermekük azonban valójában porcelánbaba, ugyanis az igazi Brahms 20 évvel korábban meghalt a lakástűzben. Rövid és hátborzongató bemutatkozás után a szülők elutaznak nyaralni kettesben, otthagyva Gretát a babával.


Már kezdetben akadnak furcsaságok - a ház valódi kastély, személyzet mégsincs (karbantartás, takarítás, főzés, a kert rendben tartása, legalább 3-4 ember lenne szükséges hozzá).


A családi festményen, ahol mindhárman láthatóak, a házaspár már akkor, 20 éve, középkorúnak tűnik. 

A szülők, bár egyéb tekintetben normálisan viselkednek, a játékbabát valódi gyerekként kezelik. Szigorú napirendben él, felkeléstől lefekvésig, a közös étkezések mellett 3 órát komolyzenét és 3 órát felolvasást hallgat. A rendszabályok 10 pontba vannak foglalva, köztük olyanok, hogy soha ne hagyd egyedül, ne takard le az arcát és adj neki jóéjt puszit.
Elutazásuk előtti este a szülők imádkoznak a fiuk ágya mellett lefekvés után, majd Gretát kizárva onnan, négyszemközt beszélnek vele. 
"Nehéz egy ilyen fiút felnevelni", szabadkozik az apuka, mert nincs elég ideje elmondani mindent. "Ha kedves lesz vele, ő is kedves lesz magával"- biztatják.
"Bocsásson meg" - búcsúzik az édesanya egy öleléssel.
Mikor Greta egyedül marad Brahmssal, kezdődnek az ijesztő események, melyek mind arra mutatnak, a baba valójában él (elbújik, telefonál, eltüntet tárgyakat).
Különleges élmény, mikor a mozi egy emberként nevet fel megkönnyebülten, vagy éppen ugrik fel ijedtében. Ügyes, hatásos jelenetek. 
S innen jön a spoiler, tehát ha nem akarod előre tudni a végét, ne olvass tovább. Röviden, nekem csalódást okozott a befejezés, olcsó megoldással, ami nem választ adott , inkább még számtalan kérdést szült, melyek zavaróan megválaszolatlanok maradnak.
Érhetetlen, hogy Greta olvasnivalóért könyörög a barátnőjének a telefonba, "küldj akármit", miközben ott a könyvtárszoba.
Nem értettem a jól szituált idős házaspár közös öngyilkosságát. Miért gondolták úgy, hogy most már nincs rájuk szükség, elvégezték a feladatukat?
Greta vetélését párhuzamba állítani egy nyolcéves kisfiú eltemetésével, úgy gondolom, erős túlzás. Az viszont érthető, hogy a saját személyes tragédiája miatt tud kötődni ehhez az élőnek tűnő babához. A megmagyarázhatatlan események ugyanis meggyőzik Gretát, Brahms él. Például telefonon felhívja a lányt, és kérleli, hogy "Greta, gyere ki játszani! Megígérem, hogy jó leszek!", majd békülése jeleként mogyorókrémes szendvicset hagy a lány ajtaja előtt - "Ez a kedvenced". Bár például az a húzása, hogy nem engedi el Grétát az éjszakai randira Malcommal, hanem bezárja a padlásra, egyáltalán nem mondható kedvesnek. Azonban a leginkább hátborzongató és kegyetlen két jelenetről kiderül (az egyik az előzetesben is látható, amikor a fényképből kinyúló kar fojtogatni kezdi), a lány csak álmodja, na ez a két alkalom az, amikor a nézőtér egyszerre ijedt meg, de nagyon! És utána egy emberként lélegzett fel hangosan: hisz csak egy álom!
Greta az erőszakos exbarátja elől menekült ide a családhoz, aki váratlanul felbukkan. Önkényesen beköltözik a házba és magával akarja vinni a lányt, "tőlem nem szabadulhatsz"kijelentéssel. Greta ekkor a játékbaba Brahmshoz fordul segítségért. A kisfiú kitesz magáért, a betolakodó bőröndjébe döglött madár kerül, az ablaküvegre pedig a felirat vérrel: takarodj!
Cole ekkor őrjöngeni kezd és összetöri a babát, és elszabadul a pokol. Valami kinyúl a tükörből és hátralöki, majd ijesztően, mint valami természetfeletti lény, előmászik a falból a felnőtt Brahms babaarc-szerű porcelán álarcban. Dulakodás kezdődik ahol Cole-t brutálisan megöli. Menekülés közben talál rá a falak mögött megbúvó labirintusraés a padlásonBrahms otthonára Gréta és Malcolm. A lakrészteljesen berendezve, hűtő, mikró, mosdó, ágy, polcok tele mindenféle dobozzal. Az ágyon ijesztő bábu, a lány ruhájába öltöztetve. Itt találja meg Gréta a szülők levelét is, amiben leírják, többé nem térnek vissza, és kérik Brahmsot, vigyázzon a lányra és szeresse. Brahms fenyegetőzik, ha elmész, "kinyírom őt is, mint a többieket!"Azt tudjuk, hogy 8 évesen valószínűleg ő ölte meg a játszópajtását, a kislányt, és most Colet, de rajtuk kívül más áldozatról nincs tudomásunk. Kik a többiek? Malcolm feláldozza magát, hogy Gréta elmenekülhessen, a lány azonban nem képes otthagyni. A valódi Brahmsot ágyba parancsolja, úgy fekteti le, mintha a játékbaba lenne, "tudod a szabályt, ideje lefeküdni!", majd a kikényszerített jóéjt puszi közben mellkason szúrja. A fiú ekkor dühében elkezdi fojtogatni, miközben sikerül újra megszúrnia és elmenekülnie Malcolmmalautóval. 
A zárójelenetben azt látjuk, hogy Brahms a padlásszobában összeragasztotta a babát.És itt van vége a filmnek.
Lehetséges, az elvarratlan szálak az esetleges folytatás, a 2. rész miatt maradtak lezáratlanul.
Miért hord maszkot Brahms? Ő akart így azonosulni a babával, vagy a szülei erőltették rá? 
Utólag némi értelmet nyernek az édesapa korábbi mondatai, miszerint a kandallót tilos használni, mert veszélyes, hogy az ablakok be vannak szögellve (a fiú fal mögötti birodalmának kialakítása miatt lehetett mindkettő).
Beszéde alapján Brahms kisfiú maradt, gyengeelméjű, autisztikus vonásokkal (ragaszkodás a szigorú napirendhez, aminek pontja a belső folyosókon is olvashatóak), hogyan tudta akkor magát ellátni? (Lásd hűtő, mikró a szobájában.) Mitől lett ilyen magas, izmos és erőstestalkatú, ha folyton bezárva tartották? (Mert a bolondok erősek - sztereotípia miatt?)
És mit evett, ha csak hetente egyszer hoztak ételt a házhoz? A "maradékot", amire jelentőségteljesen felhívták Gréta figyelmét a szülők, hogy nem dobják ki, hanem egy régi hűtőláda-szerű dobozba teszik? Gréta egyszer hajított ki ételt, a játékbaba haragját vonva magára.
Azt értem, hogy a szülők is beleőrültek a helyzetbe, ezt igazolja az öngyilkosságuk is, de mikor tudtak az igazi, hús-vér fiukkal foglalkozni, ha egész nap a játékbabát babusgatták? 
Gondolhatom, hogy a porcelánfiúl való gondoskodást, mivel a kiépített hangvezető csöveken keresztül az igazi Brahms hallotta, úgy érezhette, vele történik, de ez akkor sem pótolja a valóságot.
A zenehallgatást (lemezjátszón) értem, "bömböltetni szerette", de azt nem, hogy mire a 3 órás felolvasás? Hisz tud olvasni, a szülei búcsúlevelét is eltudta olvasni. Lehet, ezzel is a gyermeki lelkére akartak utalni, aki szereti, ha anya mesét olvas neki?
Hogyan tudott közlekedni gyakorlatilag hang nélkül a falak mögött? Hisz másképp nem tudta volna idejében mozgatni a babát.
Hogy élhette túl egyedül a két mellkasi szúrt sebet Brahms?
Hogy és miből fog élni a gyengeelméjű férfi a továbbiakban? Miért hagyták így magára a szülők, hisz nem elég, hogy őrült, a külvilág számára nem is létezik! És hogy képzelték, hogy együtt él majd a lánnyal, mikor az az sem tudja, hogy létezik egy felnőtt Brahms is?
Számomra a fenti túl sok és érthetetlen részlet miatt inkább csalódás ez a mozi. Egyszer esetleg nézhető, nem okoz rossz álmokat, de nem is hagy érzelmileg nyomot (a csalódáson kívül).  

(A film kapcsán jutott eszembe egy hasonló témájú pszichothiller, egy rajzfilm, ami szigorúan felnőtteknek való, szellemekkel, gonosz babákkal és sok izgalommal, a címe: Caroline és a titkos ajtó)

(lejegyezte Rajnai Lencsés Aliz)


Válassz az alábbi menüből:
Rajnai Lencsés Zsolt művei


 
  
  

 





Kincsek a főváros utcáiról - különleges fotók Aliztól

$
0
0

Ezt egy járdára néző ablakon fotóztam, földszinti lakás, szerintem nagyon aranyos. :)

Ha nyitott szemmel járok, annyi érdekeset, különlegeset, nem mindennapit láthatok minden nap, ezért már a zsebemben tartom a fényképezőgépet, és megörökítem az utókornak, mindazt, ami kedves, érdekes, különleges, vagy furcsa. Vagy éppen a múlt része, amit ottfelejtettek, vagy éppen egy olyan szakmát képvisel, ami félek, hamarosan el fog tűnni. A fotókkal egyet nem akarok tenni semmiképp, ártani  bárkinek. Nem a rosszat, a hibát keresem, csak az érdekeset, mint ezek: 







Éjfélt ütött az óra - örökké!



Ez egy hatalmas falfestmény. Őszintén szólva az értelmére nem tudtam rájönni, ha valaki tudja, írja meg nekem is! :)

Ezeken az oldalakon további megmosolyogtató feliratokat és különleges utcán lőtt fotókat találsz:

30 éve állandó és változatlan - képek Aliztól


(lejegyezte Rajnai Lencsés Aliz)




Válassz az alábbi menüből:
Rajnai Lencsés Zsolt művei

Aliz világa






Papírvárosok - elfecsérelt idő - a könyvről Aliztól

$
0
0
Igaz, nem ezt, hanem a zöld fedelű, régebbi kiadást vettem le a könyvtár "sikerkönyvek" polcáról, nagy-nagy várakozással . Nem is tudtam, hogy azóta megfilmesítették, csak annyit, hogy John Green díjnyertes kortárs amerikai író, akinek regényeit a tinédzserek szeretik. S mivel felnőttfejjel is szeretem a ifjúsági műveket, mohón kezdtem hozzá. Kár  volt...


Pontosabban elfecsérelt időnek éreztem. Nem szeretem az olyan regényeket, melyek nem adnak katarzist, vagy éppen nincs végük, befejezetlen a történet, nem zárul le, vagy úgy, hogy mosolyogva megkönnyebbülök, vagy úgy, hogy megkönnyezem. Csak elfogynak a sorok és kész, ennyi volt. 

(Stephen King: "A coloradói kölyök" című krimije után éreztem hasonlóan. {Honnan jött a párhuzam? Egy hasonló haláleset áll annak is központjában - egy felnőtt férfi holttestét találják meg a tengerparton ülve.} Ugyanis bár a horrorok királyától mást vártam, nem volt sem izgalom, sem pedig megoldás, a rejtélytitok maradt,  a könyv végére megismertem néhány szigetlakót. Ennyi. Azt elolvasva is ilyen becsapottnak éreztem magam.)

Odáig rendben van, hogy bő 20 éve nem számítok tinédzsernek, szerintem nem ebben a hiba. Tetszett, hogy végzős gimnazisták a főszereplők, szimpatikusan csetlettek-botlottak az iskolában és a magánéletben, keresve önmagukat, feszegetve a határokat, kutatva az élet és a létezés értelmét. Még jól emlékszem erre a korszakomra. Kár, hogy nem tartott ki ez a lendület a végéig. A könyv utolsó harmadában, az egynapos autókázásnálbekezdéseket ugrottam át, alig vártam, hogy célba érjenek. Együttéreztem a főszereplő sráccal, én is le tudtam volna ordítani a fejét a kiscsajnak, hogy ennyi mindent ezért, a semmiért, vagy a majdnem semmiért? Akkor mire volt jó ez az egész?
Csak ennyi? 
Két részlet a könyv végéből, melyeknek azért van mondanivalója:
"Semmi sem úgy történik, ahogy az ember elképzeli - közli Margo. 
Az ég olyan, mint valami monokróm festmény. Olyan, mintha felemelne, s belefeledkezem a mélység illúziójába.

– Igen, ez igaz – helyeslek. Majd átgondolom és hozzáfűzöm: – De persze ott van az is, hogy ha nem képzeled el, akkor történni sem fog soha semmi. – A képzelet nem tökéletes. Lehetetlen teljesen belebújni valaki más bőrébe. Képzeletben sosem lettem volna képes előre látni, ahogy Margo felbőszül azon, mert rátaláltunk... vagy a történetet, amit a noteszébe írt. Ugyanakkor az egyetlen út, amely elvezethet egy másik emberhez, az, ha elképzeljük, hogy mi ő vagyunk, vagy hogy a világ egy egészen más hely. Ez a gépezet, amely fasisztákat öl."

373. oldal, GABO Kiadó, 2015., fordította: Gázsity Mila


"– Nekem tetszik a lehetőség metaforája. Mindig is tetszett. Mert valahogy ilyen érzés. De azt hiszem, a lehetőségek felől szemlélve a fájdalom mindig végzetesebbnek tűnik. Nem vagyunk annyira törékenyek, mint ez a kép elhitetné velünk. Egyébként tetszik a fű is. Elvezetett hozzád, és segített abban, hogy valódi személyként tudjalak elképzelni. De nem ugyanannak a növénynek különböző hajtásai vagyunk. Én nem lehetek te, és te nem válhatsz azzá, aki én vagyok. Remekül el tudjuk képzelni a másikat... de a dolog sosem lesz tökéletes, ugye? Talán inkább arról van szó, amit a repedésekről mondtál. Mintha mindenki valami hajóféle lenne. Aztán történik ez-az... elhagynak bennünket, nem szeretnek, nem értenek bennünket, vagy éppen mi nem értjük őket, veszítünk, kudarcot vallunk, és bántjuk egymást. A hajó elkezd itt- ott berepedezni. (...) De ott van az idő, ami a repedések megjelenése és a végső szétesésünk között telik el. Mindössze ebben az időben látjuk igazán egymást, mert ilyenkor kilátunk a saját hajónk repedésein, s benézhetünk másokhoz, az ő repedéseiken keresztül. (...) Amikor azonban a hajó megreped, a réseken át bejut a fény is. És ki is tud sugározni belülről."

376-77. oldal, GABO Kiadó, 2015., fordította: Gázsity Mila


Egy letehetetlen kamaszregénytől többet vártam. Vagy éppen közérthetőbb, kevésbé filozofikus lezárást, ahol végül két utat hagy, egyiket sem beállítva negatívnak, nem éppen követendő példát adva (otthagyni az otthont, elmenni a bizonytalanba üres kézzel, hogy ne maradjak "papírlány" a "papírvárosban"). 

Sikerkönyv, felkapott tini író, de hogy minek és miért? 

A története röviden:
Quentin szerelmesa szomszéd lányba,Margoba, akivel osztálytársak. Ez a különleges lány imádja a rejtélyeketés akalandokat. De semmi kapcsolat nincs köztük. Margo a menőkhöz tartozik, Q és haverjai a tanulós lúzerek, a kockák. Még régen, 10 évesen együtt találták meg egy férfi holttestét, most 18 évesek, néhány hét van már csak hátra a középiskolából. Margo éjszaka megjelenik Q ablakában, az azonban apja elkapja, lebukik, később mégis visszamegy a fiúhoz. Szüksége van Q-ra, ő lesz a sofőr az utolsó,őrült éjszakája során. Sorban bosszút állnak ugyanis a lány ellenségein, gyerekes, de elég gonosz csíneket követnek el (döglött harcsák, szeretkező tinik lebuktatása, pucér fotó a menekülőről, kék festéksprayvel való rongálás, kormányzár kulcs nélkül; kocsira M betűt fújni festékspray-vel - azért ez már durva anyagi károkozás). Utolsó áldozatuk Q ellensége, az iskola legádázabb, legerősebb diákja - azegyik szemöldökét leszedik szőrtelenítővel. Stílusos, bár nem eredeti ötlet.
snap Margo elszökik és Q elkezd nyomozni utána, mert  M. a korábbi szökéseinél mindig hagyott útmutató,a hollétéhez vezető nyomokat. Úgy tűnik, a hátrahagyott Whitmanverseskötet a kulcs, "Ének magamról" (csak 80 oldal, sok benne az ismétlés, a metafora), amit Q újra és újra átolvas s egy mélyebben átérez. Sokáig attól tart, Margo meghalt. Rá kell jönnie, igazán nem is ismerte Margo Roth Spiegelmant, nem tudja, ki is ő. A nyomokat követve megtalálja a Halászsas nevű elhagyott plázát, a lány átmeneti szállását, ami ideiglenesen zsákutcának bizonyul.Q segítőtársai, a két legjobb barátja, Ben, az alacsony, kreolbőrű és Radar, a magas fekete (Radar szülei birtokolták a világ legnagyobb fekete Mikulás-gyűjteményét.)Kiderítik, Margo a New York állambeli Agloe "városában"(a térképeszet kezdetén másolásvédelemként kitalált nemlétező hely, ahol valaki nyitott egy boltot, hogy valóságossá tegye a helyet; lakóinak száma nulla) időzik május 21. napjának deléig.  Hármójukhoz csatlakozik egy menő csaj, Margo egykori legjobb barátnője, Lacey, és egy őrült tempójú autós utazás során elmennek a lányért, kihagyva az évzárót.

Ne olvass tovább, ha nem akarod meg tudni a sztori végét!
 
Célba érve kiderül, Margo nem is akarta, hogy megtalálják, a nyomokat nem szándékosan hagyta,és nem megy velük haza.Nem fog unalmas, átlagos életet élni. Utazni szeretne, szabad akar lenni. góta tervezte már.
Megcsókolják egymást Quentinnelés elválnak útjaik. Vége.

Annak örülök csak, hogy nem könyvesboltban költöttem erre 3.000.- Ft-ot. És sajnálom a rápazarolt elvesztegett, olvasással töltött órákat. Kár volt. Nem adott semmi.  

Elárulom, ha beírod a google-ba, hogy "papírvárosok online könyv"dob fel olyan linket, ahol a számítógépen is el tudod akár olvasni. Ha gyorsan olvasol, fél nap, viszont nem kényelmes a gépen hosszú távon olvasni, én is inkább kézbe a vehető könyveket szeretem.


(Rajnai-Lencsés Aliz)





Papírvárosok, a film - vélemény Aliztól

$
0
0

Papírvárosok
színes, feliratos, amerikai romantikus film, 105 perc, 2015

Az ajánlója szerint:
"Ki nem volt még szerelmes a szomszéd lányba? Quentin (Nat Wolff) óvodás kora óta odavan a környékükön lakó csajért, és természetesnek veszi, hogy ő tudomást sem vesz róla. Ezért lepődik meg igazán, amikor Margo (Cara Delevingne) egy éjjel bemászik a szobájába - méghozzá teljes nindzsa felszerelésben. Q és M együtt vág neki az éjszakának, hogy bosszút álljanak mindazokon, akik bántották őket. Nyomukban kompromittáló fényképek, vazelinnel bekent kilincsek és leborotvált szemöldökök maradnak. Valamint mindenütt egy nagy, falra festett M betű. Ezzel az éjszakával kezdődik egy gimis srác életének legnagyobb kalandja. Sok izgalom, félelem, váratlan tapasztalat és nagy öröm fér bele a történetbe: az átlagos fiú próbál megszokni, megszeretni majd megmenteni egy nagyon különleges lányt."
A film valójában csupán nyomokban hasonlít a könyvre. Erősen finomított, tompított verzió, vigyázva, hogy ne mutasson rossz példát:
szörnyen paráztak mindhárman, hogy akár csak egy tanórát is ellógjanak.

Itt Q biztosan tudta hogy kardiológus lesz, eredetileg azonban csak azt, hogy a Duke Egyetemre megy és lesz belőle "ügyvéd vagy valami".

Vezetés közben egy rendes tini nem iszik alkoholt - eredetileg nem üdítős dobozba, hanem sörösüvegbe pisilt Ben útközben.

A jó gyerekek nem vezetnek majdnem egy teljes napot megállás nélkül, szépen lefeküdnek aludni az erdőben... Valójában 21 óra 45 perc volt az autóút pihenő nélkül.

Margo szerető testvér, aki mindennap beszélt a hugával eltűnése után is, miközben a "vágatlan" verzióban Q telefonjával hívja fel először a szüleit...

A papírváros szó első jelentése például teljesen kimaradt, vagyis üresen maradt árnyék-kertváros, mint ahogy az is, hogy Q végigjárta azokat Margot keresve a KÉJLŐCS becenévre hallgató kocsival...

Újdonság az álom-Margó is, és a szerelem hangsúlyozása.

Számomra ugyanakkor furcsa, hogy az Angela is velük utazik módosítással az első szeretkezést az erdőben, éjszaka megejteni belefért a történetbe - több szempontból is nehezményezem: kényelmetlen helyszín, illegális cselekedet, és kicsi az esélye, hogy kotonnal indultak útnak...

S tudva azt, hogy a pisivel való vízipisztolyozást kihagyták, az első szex az út mellett helyénvaló...

Margora tökéletes outfitben találnak, míg a másik változatban smink nélkül, sk rövidre vágott aszimetrikus hajjal, kócosan elhanyagoltan bukkannak, miközben a fekete noteszbe ír. (A könyv szerint a halott pasassal kezdődött minden, azzal, hogy Margo utána nyomozott. 10 évesen a lány is szerelmes volt Q-ba. A az újabb és újabb kitalált s a noteszbe feljegyzett kalandokat megvalósította.)

Q romantikus magyarázata arra, hogy miért keresték meg, szintén a rendező ötlete - mert szeretlek, ezzel szemben mert aggódtak érte, mert azt hitték, meghalt, mert törődtek vele.

A film az én ízlésemnek lassú, de a könyv még lassúbb, ugyanakkor mélyebb, több, tartalmasabb mondanivalóval és nemcsak az első szerelem ábrándjáról és csalódásáról szól: "Margo nem egy csoda volt, csak egy lány"; a hétköznapokban is megtalálhatjuk a csodákat, a fantasztikus embereket - a mű tanulsága itt mindössze ennyi.


(lejegyezte Rajnai Lencsés Aliz)

Válassz az alábbi menüből:
Rajnai Lencsés Zsolt művei

Szexi boci, tulipánok - gobelinek keretezve - ajánló Aliztól

DIY - csináld magad melltartó hátsó pánt lehúzó - ötlet Aliztól

$
0
0
Nyáron jól jöhet, ha hátul a ruhád kivágottabb és nem akarod, hogy kilátszon a pántja. Neten is lehet rendelni, de házilag is pofonegyszerű elkészíteni.


a bolti verzió


a saját verzió



Csak egy gumiszalagra és egy melltartó pánt hosszabbítóra van szükséged hozzá (rövidáruban beszerezhető, kb 400 Ft anyagköltség) és ha csak annyira tudsz varrni, mint én, max 10 perc és kész vagy vele.

Hátpánt nélküli házi melltartó megoldásokat ezeket találtam:


Itt elöl kapcsolta össze a pántot, az oldalsó széleket pedig letűzte gémkapoccsal. Előnye, hogy nem teszel vele tönkre egy melltartót.

Itt beáldozol egy darabot és varrni is kell:



Mielőtt szétvágod a kedvenc melltartód, próbáld ki az előző módszerrel, működik-e nálad. Mert bár erről nem esik szó sehol, ezek a megoldások csak egy bizonyos mellméretig használhatóak...

(lejegyezte Rajnai-Lencsés Aliz)

Válassz az alábbi menüből:
Rajnai Lencsés Zsolt művei




DIY - esernyő-mentés - ötlet Aliztól

$
0
0
Számomra rejtély, hogy miért csak a kicsi, táskába is betehető esernyőkre tesznek foggantyút. 


A kampós végű hosszított darabokat még könnyebb elhagyni, mert nincs a csuklómon, kénytelen vagyok letenni. Mivel a múltkor nem esett jól visszasétálnom az üzletbe, ahol hagytam, sk készítettem rá akasztót.
Rövidáruban vettem hozzá fekete zsinórt (100 Ft/m, nem kell egész 2 m), rácsomóztam, s most már vállon is hordható és van csuklópántja is:



Arra figyelj csak, hogy hosszabb vállpántra lesz szükség, ha kabátot is viselsz, inkább hagyj rá bőven.



(lejegyezte Rajnai-Lencsés Aliz)



Válassz az alábbi menüből:
Rajnai Lencsés Zsolt művei




DIY - akasztós szekrény helyett vállfatartó - ajánló Aliztól

$
0
0
Miután a nap mint nap hordott nyári ruháimat szépen felraktam vállfára, rá kellett jönnöm, ennyi vállfát nem tudok elhelyezni sehol.
Férjemmel közös ötletet követő együttes megvalósítással készült el az alábbi ideiglenes nyárra kiváló megoldás. A fa polcba csavartunk egy-egy kampót, arra tettem egy láncot, a középső láncszemet beakasztva, és kész. 
A kampó és a lánc barkácsboltban beszerezhető pár száz forintért. Arra figyelj csak, hogy a vállfa feje férjen át a láncszemeken.



(lejegyezte Rajnai-Lencsés Aliz)

Válassz az alábbi menüből:
Rajnai Lencsés Zsolt művei



Rózsás fürdősapka kapható! - érdekesség Aliztól

Minőségi torta egy-két főre (szingliknek és pároknak) - ajánló Aliztól

$
0
0




 Gerbeaud jour torta díszdobozos kiszerelésben

Mivel mi 2-en vagyunk, s nekem csínján kell bánnom az édességevéssel, Zsolo szülinapjára kisméretű tortát kerestem. Az esküvőnkre a Szamos cukrászdából vettünk egy nagy marcipántortát, de a magas árhoz képest nagyon is átlagosnak éreztük az ízét, ezért másfelé keresgéltem. 
  
ez a Szamos torta zöld táblácskák helyett virágokkal

A Gerbeaud fagyija a sajátkészítésű tölcsérben korábban lenyűgözött minket,  így rájuk esett a választás. Eddig kétféle 4 szeletes tortájukat próbáltuk, és bátran kijelenthetem, megéri az árát. Valóban finom, gazdag ízvilággal, s mivel igazi torta, tömény, kevesebb is elég belőle. Jelenlegi árakon 3260,- Ft a zsúrtorta méret, ennyiért a kedves kiszolgáláson túl jár egy gyönyörű tortadoboz is, s ráadásul ezek az apró torták is szép igényesen díszetettek, így plusz figura felesleges rá. (Esetleg gyertya, ha ragaszkodsz hozzá.)

Amiket mi kóstoltunk, az alábbiak:


 a Gerbeaud jour torta még a díszdobozban (fent doboz nélkül)

Bailey's torta

A sós-mogyoró barack és a narancsos-karamell közt még nem sikerült döntenem a következő alkalomra.

Itt nézheted meg a teljes kínálatot:

(lejegyezte Rajnai Lencsés Aliz)



Válassz az alábbi menüből:
Rajnai Lencsés Zsolt művei





Divat- és jelmezfotózás - Első rész

$
0
0
Imádok fotózni, Alizban pedig remek modellre leltem. 2012 óta fotózom Őt aktívan, mert azóta vagyok szerelmes belé! Ő meg belém. :) Mi egy különös pár vagyunk. Nyitott házasságban, szabadon élünk, nem birtokoljuk egymást, hanem szeretjük! (Ez nagy különbség; így a hűségről is más fogalmaink vannak!) Mivel egymásban testi-lelki társra leltünk, EZÉRT nem kell senki más, csak egymás, és nem azért, mert tilos! Imádjuk a szexszet, az erotikus szerepjátékokat, a férfi- és női dominanciát, a BDSM-et, a fotózást, az életet, és nem vetjük meg a pornográfiát és a szexuális szabadosságot sem. De az életünk nem csak a szexről szól! Hanem a művészetekről, az irodalomról, a filozófiáról, a rengeteg közös programról, az írásról, a blogolásról, az alkotásról, az olvasásról, a színházba járásról is, és még ezer másról. 

Jelenleg a "FOTÓMÁNIA" kategóriában vagy. Ide teszem majd fel folyamatosan közös alkotásainkat, melyet divat, jelmez, akt és erotikus témakörökre osztok. (Mindegyik címében benne találod majd, hogy melyikhez tartozik.)

Most pedig jöjjenek a fotók, az első rész. A képek alatt még szövegelek ám, de csak röviden és okosakat! :)


FOTÓMÁNIA -   Divat- és jelmezfotózás - Első rész 

 Ezek vagyunki mi... :) És kedvenc időtöltésem, hogy a zoknim színét Aliz ruhájához választom! :) Na, ügyes vagyok?
 Ő itt Aliz. Parókában és szájgolyóval a nyakában. Ami majd a szájába is kerül nem sokára. Arról is töltök majd fel fotókat. Szexi mind, majd meglátjátok! :)
 Nálunk a fotózás csak játék. Amatőrök vagyunk, és amikor ilyen témakörökben fotózunk, mindig használunk kellékeket, eszközöket. Mint például most a parókát...
 Szeretm Aliz mosolyát...
 Na és persze a melleit is! A fotózás igen gyakran a szexuális játékok felvezetője nálunk, vagy annak tartozéka... :)
 Alizt gyakran hívom Zilának, főleg az "Erotika művészetében," mely egy készülő könyvem, ami rólunk szól. Az első hat fejezetét a neten is elolvashatod, ha ide kattintasz! A többit majd könyvben...
 Némelyek botrányosnak tartják az ilyen képeket, mint ez itt. Pedig egy puncit szenvedélyesen megfogni nem botrányos, inkább gyönyörűséges! Csak nem mindegy, hogy ki, melyiket és hol fogja meg! De a párom punciját megfoghatom, főleg mert neki is tetszik!  :) NAGYON IS!! Beindul tőle...
Sajnáljuk, hogy az emberek nem gondolkodnak olyan nyitottan és éretten a szexről, mint mi... Mindenféle bűnös dolgokat társítanak hozzá, hogy ezt nem szabad, meg azt nem szabad, holott mindent szabad ami nem árt másnak, és a feleknek örömöt okoz! Akik viszont ilyen nyitottan gondolkodnak róla, azok általában "hedonista disznók" :) akiket más se érdekel mint a szex. Mi nem vagyunk ilyenek. Éppen ezért se az egyik csoport (a prűdek), se a másik csoport (unintelligens hedonisták és szexmániákusok) nem vonzanak minket. Mi, ha úgy tetszik, intelligens és "alkalmi" hedonisták vagyunk, de akkor nagyon! :) Imádjuk az erotikát, de nem csak a szexről szól az életünk...
 Minden nőben van szép, csak meg kell találni benne... És ha megleljük, az a nő felragyog!
 Én már megleltem Alizban, ezért ragyog Ő olyan sokat!
Mindketten 186 cm magasak vagyunk. De ha Zila felvesz egy 10 cm magassarkú cipőt, nekem is lábujjhegyeznem kell... :)
 Az én Drágámat gyerekkorában sokat bántották a magassága miatt... Mint a hattyút a Rút kiskacsa című mesében, akinek annyi volt csak a bűne, hogy nem tudott kacsa lenni... Aliznak sem ment, így mindig kívülálló maradt...
Szerencsés ember vagyok! Mert Aliznak hatalmas mellei vannak, ha meghízik! Ha meg lefogy, hosszú vékony combjai. Így aztán mindig van helye annak, hogy hová helyezzem tízezer csókomat: a melleire, fel a nyakáig, majd a száján, vagy a combjain fel egészen a puncijáig. Imádom minden ajkát csókolni. A lentit és a fentit is egyaránt! :)

Mi egy őrült páros vagyunk, akik 4 éve imádják egymást. Talán már látod.... Hamarosan keményebb fotók is jönnek, majd meglátod... :)

Erotikus fotózás (3) Férfi dominancia

$
0
0
FIGYELMEZTETÉS! Csak akkor tekintsd meg ezt a bejegyzést, ha elmúltál 18 éves,és szereted az erotikát! Ha nem vagy prűd, és érdekel téged közös alkotásunk. Amit látni fogsz, az amatőr fotóművészet. Az akt- és erotikus fotózás nem alantas dolog, hanem művészet. A modell, Aliz, 37 éves. Ő a feleségem, akivel imádjuk egymást! (Rajnai Lencsés Zsolt)


A facebook-on kitört hisztéria miatt csak itt, a mi blogunkban tekintheted meg KITAKARÁS NÉLKÜL az alkotásainkat. Ez a jövőben is így lesz. A facebook-on pedig csak eltakarva az intim testrészeket...




















Viewing all 547 articles
Browse latest View live